Szukasz sprawdzonego biura nieruchomości? Daj nam znać jak możemy pomóc

2024-04-08 Brak komentarzy

Jakie są ceny nieruchomości w Szczecinie i okolicznych gminach?

Raport lokalny dla Nieruchomosci-online.pl skupia się na cenach ofertowych mieszkań, domów i działek w różnych regionach Polski. Dzięki temu inwestorzy mają dostęp do aktualnych danych i mogą poznać cenowy obraz największych miast i ich okolic. Analiza jest tworzona i publikowana cyklicznie, co pozwala obserwować trendy i ułatwia ocenę rentowności inwestycji.

Ceny mieszkań i domów w Szczecinie i okolicach

Na rynku nieruchomości w Szczecinie według danych z marca 2024 ceny mieszkań utrzymują się na średnim poziomie 9 361 złotych za metr kwadratowy. Najtańsze lokale wystawiane są za 7 390 złotych, a ceny w tym sektorze dochodzą do 11 870 złotych.

Dla porównania w Pyrzycach za lokal mieszkalny zapłacimy średnio 4 707 złotych za metr kwadratowy, a najatrakcyjniejsze oferty zaczynają się od 3 130 złotych. Wynik ten sprawia, że miejscowość ta jest najatrakcyjniejsza cenowo wśród miasteczek sąsiadujących ze Szczecinem. Drugą w kolejności najtańszą lokalizacją jest Nowogard ze średnią ceną ofertową na poziomie 5 556 złotych za metr kwadratowy.

Co ciekawe Szczecin nie jest najdroższym miastem w regionie. Sporo droższe są np. mieszkania w Kołobrzegu, Mielnie czy Morskim Ustroniu. Wszędzie tam stawka za metr grubo przekracza 10 000 złotych. Najdrożej jest w Międzyzdrojach i Świnoujściu. Tam mieszkania kosztują odpowiednio 19 985 złotych i 19 096 złotych za metr kwadratowy. Te różnice wynikają z pewnością z atrakcyjności turystycznej tej części województwa.

Raport lokalny wskazuje że na szczecińskim rynku domów panuje średnia cena 7 307 złotych za metr kwadratowy, a zakres ofert wynosi od 5 220 do 10 030 złotych. Najdrożej w regionie zabudowa wolnostojąca wystawiana jest w Dobrej (Szczecińskiej) za 7 939 złotych za metr. Bardzo podobne stawki znajdziemy w Kołbaskowie i Wolinie. W tym pierwszym średnia cena ofertowa za metr kwadratowy domu to 7 899 złotych, w drugim 7 868 złotych. Osoby szukające okazji powinny rozejrzeć się za domem w Nowogardzie, najtańsze nieruchomości z tego segmentu są tam wystawiane za 3 140 złotych za metr.

Segment działek w rejonie szczecińskim

Działki budowlane w Szczecinie osiągają średnią cenę 436 złotych za metr kwadratowy ze stawkami w zakresie od 285 do 651 złotych. Podobne ceny zarejestrowano w Policach, gdzie średnia stawka za metr kwadratowy działki to 316. Zakres cen w tym mieście obejmuje od 201 do 505 złotych. Warto zauważyć, że Maszewo może poszczycić się najatrakcyjniejszymi cenami działek w regionie. Średnia stawka ofertowa to w tej miejscowości 87 złotych za metr kwadratowy, a przedział cenowy wynosi od 53 do 137 złotych. Jeśli przyjrzymy się miastom z regionu, to wysokie ceny działek zarejestrowano również w Rewalu. Najtańsze parcele budowlane wystawiane są tam za 228 złotych za metr kwadratowy, a najdroższe działki osiągają cenę 579 złotych za metr.

Dane zebrane w raporcie jasno pokazują, że dla inwestorów wciąż najbardziej atrakcyjne są nieruchomości w obrębie metropolii szczecińskiej i na terenach z potencjałem turystycznym. W regionie występuje znaczne zróżnicowanie stawek ofertowych we wszystkich trzech segmentach rynku.

Dodaj swój komentarz